Вірусний гепатит – запальний процес тканин печінки, що викликається вірусами.

Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі вони спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

Симптоми гепатиту: виражена загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, апатія, нудота, блювання, діарея, болі в животі, потемніння сечі та знебарвлення калу, пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер, підвищення температури тіла.

Можливі й позапечінкові прояви гепатиту: артрит, поліміозит, синдром Шегрена, васкуліти, синдром Рейно, вузликовий періартеріїт, фіброзуючий альвеоліт, гломерулонефрит, периферична нейропатія та ін.

Шляхи передавання гепатиту

Шляхи передавання вірусу гепатиту залежать від його типу.

Так, шлях передавання вірусів гепатиту А та Е — фекально-оральний, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, що забруднені фекаліями інфікованої людини.

Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті:

-переливання інфікованої крові або її компонентів;

-вживання наркотиків ін’єкційно та інтраназально;

-інвазивні медичні та немедичні маніпуляції із використанням забрудненого інструментарію (хірургічні втручання, стоматологічні процедури, гемодіаліз, татуювання, пірсинг, манікюр тощо);

-вертикальне передавання від матері до дитини (стосується більше вірусного гепатиту В);

-побутовим шляхом (унаслідок спільного використання зубних щіток, лез для гоління тощо та інших індивідуальних засобів гігієни, що можуть містити сліди крові);

-статевим шляхом під час незахищених статевих контактів.

Куди звернутися по допомогу?

Якщо ви запідозрили у себе гепатит або у вас був контакт з кров’ю чи іншими біологічними рідинами іншої людини, зверніться у наш амбулаторний кабінет. Лікар призначить вам необхідні обстеження та лікування.

У жодному разі не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням на підставі інформації з інтернету! Лише медичний спеціаліст може правильно визначити діагноз, ступінь пошкодження печінки й тяжкість перебігу, а відтак призначати адекватне лікування.